Topení v podlaze si nenechte rozmluvit


Instalatérství Topenářství Ostrava – Kontaktní formulář je položka, kterou objevíte v souvislosti se zájmem i o podlahové vytápění. Pochlubíte se svým blízkým, že chcete mít doma topení v podlaze, protože jste se dozvěděli o jeho zásadních přednostech, ale někteří se vám to mohou snažit rozmluvit. Možná i z vlastní zkušenosti, kterou mají ještě z doby socialismu, kdy jim m praskla trubka v podlaze, a kvůli tomu se musel vystěhovat celý obývák, podlahu vybourat, a dům se rázem proměnil ve staveniště. Jak to tedy je, je to vůbec výhodné, anebo jde o více problematickou věc, než můžete na svých bedrech unést?

radiátor ústředního topení

Únik vody – dnes se únik vody z topení hledá jinak, moderními metodami, aniž by bylo nutné podlahu rozbourat. Navíc jsou současné technologie topných rozvodů na vyšší úrovni, a tak je pravděpodobnost havárie velmi malá.

úsporné topení

Úspora energií – podlahové topení lze napojit do krbového výměníku a topit dřevem. Můžete tím ušetřit tisíce korun ročně, v porovnání s jinými tepelnými zdroji a technologiemi. A samotný princip tohoto topení také poskytuje rovnoměrnější rozvádění tepla v obytném prostoru, protože stoupá vzhůru po velké ploše, zatímco z radiátorů se nejprve prohřeje strop, a teprve pak teplo proniká k zemi. U podlahy pak často bývá chladněji, a vy kvůli tomu musíte zbytečně přetápět, abyste se zahřáli.

Chodidla – kdo se někdy procházel delší dobu po vyhřáté podlaze bos, nebo v tenkých ponožkách, nebude se zřejmě chtít vrátit k původní topné soustavě. Je to úplně jiný pocit chodit bos i v zimě a užívat si nesmírného pohodlí v porovnání s teplými vlněnými ponožkami a papučemi, které vás mají u klasických radiátorů alespoň trochu zahřát. Teplo na bosá chodidla také působí jako reflexní terapie a navozuje pocit pohody díky prohřívání reflexních bodů, což je známo u tohoto typu masáží již mnoho stovek až tisíců let.

5/5 - (2 votes)