Jak dbát o zdraví své prostaty


Víte, co škodí prostatě? V první řadě vy sami svým rozhodováním, jak žít, jaký životní styl si volit, a také nedostatek pravdivých informací. Mnoho lidí dnes žije v iluzích a pokládá za pravdivé to, co ve skutečnosti pravdivé není. Proto je ze všeho nejdůležitější informace si ověřovat na základě zkušeností a referencí.

nezdravé maso a uzeniny

V tomto směru bychom mohli poreferovat i na téma prostaty. Je to mužský orgán, nepostradatelný pro zajištění bezchybné funkce pohlavních orgánů, a jestliže je prostata nějakým způsobem nefunkční, je žádoucí situaci řešit ihned. Ovšem právě na příkladu problémů s prostatou lze velmi snadno odvodit ono známé pravidlo, že prevence je vždy lepší, než léčení. V rámci prevence těmto problémům předcházíte v předstihu a nemusíte se pak zabývat traumaty, která logicky při onemocněních přicházejí.

ořechy a sušené ovoce

Strava – o zdravé výživě se toho namluví, ale ne každý zvládne se těmito pravidly řídit. Přitom je to to zásadní, co musíte bezpodmínečně provést ihned. Pokud tedy holdujete fastfoodu (bílé pečivo, sladkosti s rafinovaným cukrem, maso a uzeniny, hlavně červené maso, a alkohol – pivo, víno atd.), zařaďte zpátečku a namísto toho si dopřejte více celozrnných obilovin, celozrnných těstovin a celozrnného pečiva, ovoce, zeleniny, ořechů, luštěnin a zdravých, za studena lisovaných rostlinných olejů. Vhodné je zařazovat i potravinové doplňky, například Spirulinu nebo Chlorellu.

Chronický stres – když je stresových faktorů mnoho, stres přechází do chronické podoby, a to je průšvih. Nadbytek stresových hormonů vyvolává adrenální únavu a ta má za následek špatnou regeneraci tělesných buněk, tedy i prostaty. Zaměřte se na stresové vlivy, postupně je ze života odsouvejte na vedlejší kolej a vypomáhejte si adaptogenními bylinkami, kam patří například všechny druhy Ženšenu, Kotvičník zemní nebo Rozchodnice růžová.