Jak obléct miminko


Jedno z nejčastějších témat, které spolu maminky malých miminek probírají, je oblečení pro miminka. Pokud máte taky malé miminko doma, určitě víte, že je základ, aby bylo dobře a teple oblečené. Miminka mají úžasná roztomilá kukadla, která si na nich naprosto zamilujete. Když se na vás usmějí, svým pohledem vás naprosto uhranou a dostanou. Pro mnoho žen je miminko splněné přání. Některé si miminko přály hrozně moc let a svému miminku říkají vymodlené.

baby

Co by takové miminko mělo nosit?

Správnou variantou jsou například bodýčka s dlouhým rukávem, jak v zimě, tak v létě. V létě, pokud je hodně teplo, můžete dát miminku i tričko s dlouhým rukávem, nebo bodýčko. Bodýčko je ale pro malé miminko rozhodně lepší, protože díky němu mu nebude táhnout na záda. Co se týče třeba sukniček a šatiček, ty se hodí na léto. Pokud chcete i v zimě dát miminku na doma třeba šatičky, musíte pod ně dát punčocháčky a na ně ještě kalhoty kvůli velké zimě. Oblečení pro miminka si vybíráme podle několika faktorů v obchodě. Těmi hlavními jsou například velikost oblečení – miminko čerstvě narozené má většinou velikost 50 – 56 centimetrů, větší miminka mají větší velikosti. Na velikosti podle věku existuje i určitá tabulka, ze které byste hned měli snadno zjistit, jakou velikost vaše děťátko má.

baby

Například moje dcera má teď rok a půl a má velikost 86 – 92 na kalhoty a to stejné i na bodýčka, nebo šatičky. Přijde mi ale, že roste jako z vody. Přišlo mi, že když jsem jí neměla, čas utíkal hodně pomale. Jakmile se mi ale narodila, šíleně to utíká. A skoro ani nemrknu a za chvíli bude mít dva roky. Už se těším, až pro ni zorganizuji krásnou oslavu s velkým dortem a svíčkami. Bude to prostě bomba. Ale i to uteče. A je zvláštní, že my maminky se ani nenadějeme a rázem z nás budou babičky, které budou mít vnoučata.