Nepodceňujte úskalí rychlého stěhování


Rychlé stěhování dokáže zaskočit nejednoho z vás. Může se to přihodit například ve chvíli, kdy bydlíte v pronajatém městském bytě, pronájem máte zajištěný na dobu neurčitou, a máte tu potřebné zázemí již řadu let, když znenadání dojde k neočekávanému úmrtí některého z vašich rodičů, a stáváte se platným dědicem veškerého jejich majetku. Jestliže dědíte i rodinný dům, který je ihned k nastěhování a vhodný k obývání, nemusíte dlouho váhat a opustíte městský byt po dohodě třeba i dříve, než před zákonnou výpovědní lhůtou.

nakládka kontejnerů

Stěhování může proběhnout třeba již za čtrnáct dnů od vyřízení pozůstalosti, zajistíte si stěhovací firmu, sbalíte věci, a pak vám dojde, že v domě zůstal po rodičích nábytek, spotřebiče, koberce, svítidla a další předměty. Usoudíte, že byste si je v poklidu prohlédli a posoudili, zda si je ponechat, nebo je darovat či prodat. Jenže s vašimi věcmi z bytu se do domu již nevejdete, a kam je umístit, když nemáte k dispozici žádnou garáž ani kůlnu?

kontejnery na lodi

Můžete využít pronájem lodních kontejnerů OTP sklady pro lodní, železniční či kamionovou přepravu, který se umístí na zahradu za dům, a kam vyskládáte vše, co potřebujete. Do domu si pak postupně nastěhujete to, co vám vyhovuje, a zbytek věcí ponecháte prozatím v kontejneru a budete se jimi probírat a udávat tam, kam chcete. Na některé předměty se mohou přijet podívat vaši známí a stává se, že se někomu hodí kusový koberec, někdo uvítá stojanovou lampu a někomu se třeba zalíbí ratanové křeslo.

Výhodou kontejnerů je jejich robustnost a spolehlivost, veškeré předměty v nich uložené jsou tu v bezpečí před deštěm, větrem, prachem nebo krupobitím, a dokonce i před bouřkou. A nemusíte řešit ani nebezpečí krádeže, protože plechový kontejner je při násilném dobývání dovnitř velmi hlučný, což odradí nejednoho nezvaného hosta.