Splácení hypotéky


Pravidelnost

Velmi důležitý je výběr dobré nabídky, protože ve finále se můžou jednotlivé hypotéky ve výsledné splacené částce dost lišit, protože úroky nejsou všechno. Velkou roli hraje také nestavení splátkového kalendáře, protože měsíční splátka by měla být co nejvyšší, abychom nemovitost splatili co nejdříve, s čímž se také pojí výhodnější nabídky, ale zase nás splácení nesmí příliš zatížit. Kromě bydlení máme totiž celo řadu výdajů. Je na místě si stále držet dostatečnou finanční rezervu, kdybychom přišli třeba o svůj hlavní příjem, aby nás to nepoložilo.

ilustrovaný domeček

Třeba takové zařizování bude stát dost peněz, ale můžeme ho provádět postupně, abychom právě zbytečně neztenčili své rezervy. Výhodné je také na bydlení šetřit si v mladém věku, přičemž investice můžou být naplánovány na delší dobu, ale tak, abychom je mohli ve správný čas výhodně vybrat, protože někde jsou třeba výstupní poplatky, když nedodržíme naplánovanou dobu.

Předešlé dluhy

Půjčovat si, když nejsme zrovna v nejlepší finanční situaci třeba na dovolenou či dárky je balanc na tenkém ledě, který už nevyšel dost lidem a ti museli řešit, že se dostali do dluhů, takže za ty problémy to rozhodně nestojí. Je potřeba tohle náročné období přežít a co nejdříve dluhy splatit, abychom zbytečně nepřicházeli o peníze. I přes to na nás tento kostlivec může vypadnout za pár let, když si půjdeme do banky pro hypotéku, kde prověřují kvůli bonitě klienta rejstřík a zde se tyto potíže zapisují.

bankovky s masarykem

Abychom i tak mohli získat úvěr na bydlení, tak existuje hypotéka pro dlužníky. I nebankovní společnost samozřejmě zajímá, jestli budete schopni splácet, proto do registru nahlíží a když bude záznamy méně závažné, tak nic nebrání tomu, abyste dostali nižší úrokovou sazbu. Důležitý je především stabilní a dostatečně vysoký příjem. Samozřejmostí je nastavení splátkového kalendáře individuálně pro každého klienta.