Co když nám dojdou peníze?


Dokud máme peníze, můžeme žít takzvaně normálně. Tedy více či méně tak, jak si to představujeme a jak nám to vyhovuje. Ale běda, když nám potom peníze dojdou. To už není vůbec nic příjemného. A to z toho známého důvodu, že si bez nich nic nekoupíme. A je jen málo toho, co potřebujeme a co si nemusíme kupovat, protože to zvládneme vyřídit i nějak bezplatně.

Jestli my lidé tedy něco potřebujeme, jsou to hlavně peníze, za které se dá pořídit skoro všechno, co nás jenom napadne a po čem zatoužíme. Ale ani ta nejzodpovědnější a nejusilovnější práce nemusí vést k dostačujícím výdělkům. A když pak peníze nestačí, ocitáme se ve složité, ne-li přímo bezvýchodné situaci.

jedno euro

Že si peníze nemusíme soustavně vydělávat? Že si je můžeme ve složitých obdobích třeba i půjčovat? Jistě, ta možnost tu je. Ale určitě platí, že bychom se jenom na to spoléhat neměli a že bychom se měli k půjčkám uchylovat jen v nejnutnějších případech. A to proto, že v takových případech žijeme na úkor své budoucnosti a čím víc půjčených peněz utratíme dnes, tím víc jich budeme později vracet a tím složitější to v naší budoucnosti bude. Přičemž je tu pochopitelně i ta možnost, že nakonec splácení nezvládneme a bude zle, budeme možná i vytloukat onen známý klín klínem.

Ale někdy je přesto lepší si půjčit na to, na co právě nemáme. Někdy se musí něco stůj co stůj zaplatit, někdy je lepší koupit si hned na dluh něco, co v budoucnu přinese výhody a podobně.

platební karta

Ale lidé jen tak půjčku nedostanou. Ani dokonalí žadatelé, natož ti, kdo mají malé příjmy a záznamy v registrech dlužníků. A tak není divu, že spousta žadatelů končí u nebankovní společnosti, která nabízí hypotéky bez registru. Protože jsou to právě takové nebankovní hypotéky, které se dají získat snadno a výhodně. A díky nim tak nemusí mít zodpovědní lidé schopní splácet obavy, jak to někdy finančně zvládnou.