Uklizeno bez starostí


Hezká a upravená domácnost bez nečistot je standardem většiny lidí. Jen málokomu je jedno v čem bydlí. Už naše babičky říkávaly že čistota je půl zdraví. Samozřejmě nic se nemá přehánět a naopak přílišné uklízení a používání nadmíry chemických čistidel a hlavně dezinfekcí má paradoxně zcela opačný efekt. Už dávno byla prokázána souvislost mezi nadužíváním dezinfekce a zvýšením alergií u dětí. Proto je potřeba sice uklízet, ale ne všude a na 100 %.

kbelík s vodou

Většinu domácností mají na starost ženy, i když už po rodičovské dovolené také začaly chodit do práce. I to je důvod proč je mnoho žen frustrovaných z toho že to u nich doma nevpadá tak jak by i představovaly. Často je téměř nemožné stíhat zaměstnání, rodinu a ještě domácnost na 100 %. Pokud je na domácnost člověk sám, těžko všechno zvládne. Je potřeba rozlišovat mezi fotografiemi na sociálních sítích, odkud se na vás valí dokonale stylizované domácnosti, kde nenajdete nic mimo svou zásuvku a ani jiné smítko prachu, a mezi realitou. Nikdo se na sítích nebude chlubit nepořádkem.

Jak to zvládat?
Nechcete snižovat svoje standardy a toužíte po krásné domácnosti, kde nebude vadit ani nečekaná návštěva tchyně? Může vám pomoct úklidová firma, která udělá alespoň část práce za vás. V dnešní době je běžné že si lidé najímají tyto firmy, aby jim pomohly alespoň s pracemi, které člověk nestíhá a nebo z duše nenávidí. Mezi nejvyhledávanější úklidové služby patří

  • Mytí oken
  • Žehlení
  • Tepování matrací, sedaček a koberců
  • Velký úklid jednou za týden/měsíc

vysávání koberce

S každou úklidovou firmou si můžete dohodnout jakékoliv práce, které vám usnadní udržování domácnosti. Nebojte se říct o pomoc, pokud něco nestíháte. Úklidové služby dnes využívají nejen panelové domy a třeba kanceláře, ale i jednotlivé domácnosti. Úklid firmou určitě oceníte, protože budete vědět, že okna budou čistá aniž byste se o to museli starat vy.