Rohová kuchyň na chalupě


Bydlíte již natrvalo v chatové oblasti, kam jste se odstěhovali z města, neboť vám již nevyhovuje tamní prostředí plné smogu, prachu, hluku a nepříjemných lidí? A vaše chata je sice celoročně obyvatelná, ale vaše kuchyň již leccos pamatuje a nepatří zrovna k těm moderním a pohodlným? A je to dokonce nábytek vyrobený za socialismu, který jste dovezli na chatu z městského bytu, a už vám nevyhovuje ani jeho podoba, ani jeho koncepce?

moderní kuchyně

Pak byste mohli využít možností, které nabízí současný trh, a pořídit například rohovou kuchyň. Nezabere mnoho místa, vyplní účelně prostor, bude ve tvaru písmene L nebo U, záleží na konkrétní situaci, a pochopitelně by se vám také měla líbit po estetické stránce.

kuchyňská linka

Profesionální kuchyňská studia navrhují kuchyně na základě moderních technologií se zaměřením na ergonometrii a usnadnění práce a počítá se s tím, aby příprava pokrmů byla zábavná, a abyste měli vše potřebné při ruce a nemuseli odbíhat k dalšímu odkládacímu prostoru. Podstatné je tamní řešení úložného prostoru i pracovního prostředí, s přihlédnutím na materiál pracovní desky.

Kuchyňské desky mohou být zhotovené z přírodních i syntetických materiálů a kuchyňské studio vám navrhne řešení, aby bylo účelné, trvanlivé a zároveň vzhledově zajímavé. U materiálu desek velmi záleží především na pevnosti a tvrdosti, odolnosti vůči poškrábání a vrypům a také tepelné odolnosti, abyste kupříkladu mohli na desku pokládat rozpálený hrnec nebo pečící pánev.

V kuchyni se také zdržujeme poměrně dlouhý čas ve stoje a tomu bychom také měli přizpůsobit koncepci celé místnosti. Možná by stálo za zvážení, kdybyste kuchyň přemístili jinam a pozměnili stávající ráz půdorysu obytného prostoru, aby bylo v kuchyni dostupné okno, směřující do míst s pěkným výhledem do okolního prostoru. Výhled do krajiny nebo alespoň na zahradu zlepšuje náladu a pomáhá zatočit s depresemi a úzkostmi.