Hrajeme si na čistém koberci


Koberce milují děti i dospělí. Poskytují nekonečnou rozkoš nejen pro bosonohou chůzi, ale i pro hraní. Hrát si na koberci je něco úžasného a stěží popsatelného, kdo to nikdy nezažil, zřejmě nepochopí – i takoví lidé mohou být mezi námi, protože si namísto koberců pokládají na podlahu plovoucí laminátové desky nebo palubky a keramické dlaždice. Koberci se zkrátka nic nevyrovná a prozatím nikdo nepřišel s návrhem vyrábět na dotek příjemnější podlahovou krytinu, aby byla zároveň vzhledově atraktivní.

vysávání koberce

Na koberec si můžete rozložit pexeso i tisíc dílků puzzle, snadno tu rozprostřete hrací plán většiny známých deskových her a odehrajete tu také partie karetních her, posazeni na bobek, do tureckého sedu, anebo být opřeni navzájem o svá záda či alespoň o zeď.

koberec v pokoji

Koberec poslouží jako plocha pro válení sudů a kotrmelců, bude vhodnou základnou pro vztyčení dětského domečku z kartonových krabic a rozhodně vám bude vyhovovat i pro stavbu autodráhy. Koberce jsou také naprosto dostačující plochou pro hru se stavebnicí Merkur anebo pro skládání dřevěných kostek či plastových dílků Lega.

Koberec musí být vyčištěný

Pravidelné vysávání koberců pytlíkovým vysavačem je zbaví pouze malého zlomku nečistot, a to rozhodně nestačí pro příjemný pocit z blízkého kontaktu s kobercovými vlákny. Jde tu zejména o zápach, který je pro koberce typický, respektive pouze pro takové podlahové krytiny, které nejsou podrobovány důkladnému strojnímu čištění. Na kobercích se totiž usazuje váš pot z bosých chodidel nebo z ponožek a za přispění bakterií je tu rozkládán do typického chodidlového odéru. Hrát si v takovém prostředí není nic příjemného, a proto je také důkladná očista hloubkovými čisticími metodami nutná. A že se daří koberce vyčistit a zbavit zápachu například účinným systémem Rotovac, se můžete dočíst v uveřejněných referencích wismont-cisteni.cz.