Zabraňte úrazu elektrickým proudem prostřednictvím suchého zipu


Suchý zip je objev dvacátého století. Od doby svého vzniku již dokázal mnoha lidem přinášet radost a usnadňovat jim život. Známe jej nejčastěji z oblečení a obuvi, ale vyrábí se i samostatné pásky, které můžete využít i pro jiné účely. Například pro pořádek v kabeláži.

Suchý zip jako kabelový organizér

Také máte takový nepořádek v kabelech pod psacím stolem, že to zavání průšvihem? Uvědomujete si také, že poškození přívodního elektrického kabelu může být příčinou smrtelného úrazu? Stává se to například ve chvíli, kdy se ve spleti kabeláže pohybujete naboso, pohráváte si v průběhu telefonování bosým chodidlem s některou ze šňůr, a jakmile tu narazíte například na prokousnuté nebo proříznuté části izolace a vykoukne na vás měděný kabel, váš slaný pot je natolik perfektním vodičem elektřiny, že vás to spolehlivě usmrtí.

bodlák jako princip suchého zipu

Nebuďte pošetilí a zabraňte problému ještě před tím, než by mohl vzniknout. Využijte dostupných ochranných prostředků, mezi něž patří i suchý zip. Suchý zip je vynikající pomocník a právě zde jej můžete uplatnit velmi efektivně. Svážete s ním všechny přívodní i prodlužovací šňůry, pochopitelně každou zvlášť, aby v nich byl přehled, a oddělíte je od sebe tak, aby se nemohly sevřít, zkroutit a někde se prodřít. Prodřená izolace je nebezpečná nejen kvůli úrazu, ale i požáru.

pásek suchého zipu

Kabely překryjte krabicí

Pořádek v kabeláži proveďte i v kanceláři a kdekoli jinde, kde vedou po podlaze elektrické vodiče. Vyplatí se tomu věnovat pozornost, protože obnažené izolace si nemusíte všimnout a ta vás pak překvapí v nejméně očekávanou chvíli.

Až budete mít kabely zafixované a pásky suchého zipu budou dostatečně široké a pevné, aby kabely nepoškodily, zakryjte tento prostor vhodným krytem, například dřevěnou deskou nebo bedněním. To je důležité nejen pro vás osobně, ale zabráníte tím i kontaktu kabelů s malými všetečnými dětmi a domácími zvířaty, které rády dráty ohlodávají. Přeborníky v okusování vodičů jsou zejména králíci.