O výhodách plastových obalů na květináče


Vytváříme květinovou stěnu

Lidé, kteří si budují interiér v duchu retro stylu, v rustikálním pojetí, mívají obvykle pozitivní vztah k přírodě a přírodním materiálům, což se také projevuje v zařizování interiéru. Nemívají sklony dávat přednost syntetickým materiálům, i když určitou výjimku udělat mohou. Tou výjimkou se mohou stát například koberce, kdy u nich vítězí především barva, a také květináče. Co se týče koberců, vyrábí se ze syntetických materiálů v mnoha barevných odstínech, a právě barevný, například sytě modrý koberec, se výborně hodí k ostatním rustikálním prvkům z masivního dřeva, které vhodně doplňuje svou kontrastní barvou.

rostliny na zahradě

Jestliže si pořídíte modrý koberec, můžete v místnosti vytvořit květinovou stěnu. A to tak, že na ni umístíte několik podstavců z dřevěného masivu pro plastové obaly na květináče. V tomto případě je plastový obal výhodný zejména pro svou nízkou hmotnost, čímž odlehčí konstrukčním prvkům a sníží pravděpodobnost pádu rostlin na zem.

květináče na schodech

Plastové květináče se dnes vyrábí v mnoha tvarech, barvách i velikostech, a vybrat mezi nimi ty pravé, je celkem snadné. Plastový výlisek je navíc natolik precizně zhotoven, že takřka nerozeznáte rozdíl mezi ním a výrobkem z keramiky. Ozdobné květináče z plastu se také velmi dobře udržují v čistotě, a pokud vám nešťastnou náhodou vyklouzne některý z nich z ruky, nic se nestane, nepoškodí se a nepoškodí ani dlažbu na podlaze.

Životnost plastových obalů je natolik dlouhá, že vás zřejmě tyto výrobky přežijí. Je to tedy jednorázová investice, a chcete-li si udržet květinovou stěnu v okrasné podobě po dobu mnoha let, nezapomínejte rostliny pravidelně zalévat, přihnojovat, zastřihávat a množit, přesazovat a také jim dodávat dostatek denního a umělého světla, nejlépe plnospektrálního. A nezapomeňte, že tmavě zelené listy rostlin pohlcují denní http://www.restaurantmajak.cz/cs/clanky/denni-nabidka světlo, a tak se vyplatí květinovou stěnu vymalovat bílou barvou, aby se od ní co nejvíce světla odráželo.