Levná půjčka


Navíc pokud vás za tu půjčku soused jen pozve na pivo, a zaplatí, máte sice vysoký percentuální zisk, ale neuživí vás to. Spíše by se z vás stal alkoholik.

Jistě každý ví, že půjčka věřiteli vynáší. Proto se peníze půjčují. A podle výše úroků a dalších poplatků se může hovořit o drahé nebo levné půjčce. To je také jasné. Například si půjčíte milion a vracíte milion a půl, tak to je klatě drahá půjčka. Ale vrátíte li „jen“ sto tisíc navíc, je to půjčka levná. Jenže tyto úroky a další poplatky se neustále mění. V úterý jsou takové a v pátek mohou být naprosto odlišné. Proto je dobré hledat informace na internetu, ale hlídat si pečlivě datum.

bankovky

Nuže, výše poplatků vás může nepříjemně zaskočit. Prameny uvádějí částky od dvou do čtyř tisíc. Je to jednorázová platba. Zdůvodněno je to tak, že za tento poplatek si můžete půjčit. Ovšem můžete mít hypotéku nebo půjčku bez poplatku? Inu, nemůžete. Možná, že jste to někde viděli nebo četli. Tak vězte, že je to pouhý marketingový tah. Oni si totiž ty peníze připočítají v úrocích, nebi je vyberou jinak. Takže právě u těchto půjček si dávejte pořádný pozor na to, co vlastně podepisujete. Optimální je udělat si čas konzultovat celou smlouvu se vším všudy s právníkem. Jistě, banka vám ihned nabídne svého. Uctivě poděkujte, ale prchejte. Ten jejich právník má někdy velmi svérázné výklady.

žába na penězích

Která půjčka je vůbec nejlevnější? Jak psáno výše, poplatky a úroky se neustále mění, takže jeden měsíc je nejlevnější u té banku a jiný měsíc zase u té. Existuje však nejlevnější americká hypotéka. Tam je garance jistá. Navíc se vše snaží projednat rychle, aby klient nečekal na peníze půl roku. Zde se to řeší tak, že jakmile si pročtete smlouvu a podepíšete, máte peníze na účtu do hodiny. Nebojte se, nikdo na vás tlačit nebude, klidně si papíry můžete vzít a přemýšlet. I s právníkem.