Jak zaujmout zájemce


Každý kdo má nějakou nemovitost kterou chce pronajmout nebo prodat ji musí nabídnout, aby se zájemci mohli rozhodnout a ozvat. Nemovitost by měla být atraktivní, což samozřejmě není vždy možné. Proto pokud víte, že váš byt nebo dům k pronájmu zrovna neláká, čeká vás spousta práce. Byt by měl být v dobrém stavu, měl by na první pohled působit udržovaně, a neměly by na něm být patrné velké známky užívání.

prodej domu

Zejména pokud pronajímáte nemovitost poprvé, měli byste kontaktovat realitní kancelář. Mnoho lidí se tomuto kroku vyhýbá, protože nechtějí platit peníze za služby kanceláře. Jenže je to služba jako každá jiná. Proto je potřeba byt dát k dispozici tak aby o něj byl zájem. Pokud zájemci uvidí na fotografiích že jsou retušované a rozmazané, budou na pozoru, protože jim bude jasné, že se majitel zkusil zakrýt nějakou vadu. To by si realitní kancelář neměla vůbec dovolit. Ideální je když součástí nabídky bude virtuální prohlídka, která je ve formátu videa. Na videu jen tak něco neschováte, takže pro řadu zájemců je to lepší.

podpis smlouvy

Před podpisem smlouvy se zájemci chodí na nemovitost dívat, zajímá je především stav, cena za nájem a služby, výše kauce a možnost parkování. O tom, zda bude o váš byt zájem, rozhodne spousta faktorů, a jedním z nich je jednání se zájemci. Pokud nebudete vystupovat slušně, nejspíš o váš majetek příliš velký zájem nebude. I proto je lepší svěřit nabídku realitní kanceláři, která má s vystupováním před lidmi zkušenosti.

Smlouva musí mít určité náležitosti, a většina lidí si opravdu dobrou nájemní smlouvu nedokáže napsat sama. Proto je lepší opět využít smlouvy realitní kanceláře a nebo právníka, který vám připrav smlouvu na míru. Jestli chcete pronajímat nemovitosti dlouhodobě, je lepší se orientovat jak v zákonech, tak ve financích. Možná budete mít dostatečný příjem, který by vám pomohl s financováním dalšího bytu.