Jak uspořádat těhotenskou párty?


Těhotenská párty, anglicky „baby shower“, je skvělý způsob, jak oslavit blížící se narození děťátka. Obvykle tyto párty zahrnují i dostávání darů, takže můžete získat potřebné věci do výbavičky pro vaše dítě!

Jak takovou párty ale naplánovat?

Datum a čas

Samozřejmě, bez toho to nepůjde. Důležité ale je i to, v kterém měsíci těhotenství se bude párty konat. Nejvíce obvyklé je, že ji maminka pořádá v šestém nebo sedmém měsíci těhotenství, kdy ještě není příliš vyčerpaná těhotenstvím.

baby shower

Seznam hostů

Stanovte si seznam hostů. Obvykle se na tyto párty zve rodina, kamarádky a kamarádi, je to ale samozřejmě jen na vás, koho si na vaši párty pozvete.

Místo konání

Místo konání se bude odvíjet podle toho, kolik budete mít hostů a jaký rozpočet. Pokud se bude jednat spíše o menší párty, můžete zvolit váš dům. V opačném případě uvažujte o pronajmutí prostoru. Vhodná může být třeba kavárna nebo prostory, kde si zajistíte vlastní jídlo a pití.

Pozvánky

Vyrobte nebo nechte vyrobit pozvánky alespoň šest týdnů před konáním akce a rozešlete je. Pozvánky byste měli sladit do duchu akce, takže nejlépe něco s motivem miminka nebo dětských roztomilostí. Je to ale samozřejmě na vás.

Téma

Téma můžete mít, ale nemusíte. Dobrý nápad je třeba přizpůsobit téma tomu, kdy se vaše miminko narodí. Narodí se v zimě? Tématem může být zima. Nebo vyberte jako téma něco, co pro vás představovalo dětství, třeba oblíbená pohádka.

dort

Menu

Menu by mělo být hlavně takové, aby uspokojilo chutě maminky. Proto byste měli nechat ji, aby si poručila, na co má chuť. Nejlepší je servírování jídla formou rautu. Příjemným zpestřením může být i tématický dort.

Vymyslete program

Můžete vymyslet nejrůznější aktivity, hry, hudbu a spoustu dalších věcí! Obvykle taková těhotenská párty zahrnuje i společné rozbalování dárků.

Pokud budete potřebovat vybavení, zde seženete vše pro těhotenskou party https://www.goldpress.cz/produkty/party-produkty/party-balonky/baby-shower/.